Co vše si rozmyslet?

Vestavné skříně se díky své praktičnosti rozšiřují do stále více a více domácností. Možná mezi ty, které uvažují o koupi tohoto nábytku, patří i ta vaše. Jenže vybrat takovou vestavnou skříň, to není jen tak. Jde o poměrně velkou investici a věc, která vám má sloužit několik dalších let. Proto je nutné si vše opravdu důkladně rozmyslet.

Velikost vestavné skříně

Velikost vestavné skříně je významným faktorem ovlivňujícím její konečnou cenu. Čím více materiálu se spotřebuje na výrobu, tím dražší skříň je. Rozmyslete si, jak velkou skříň využijete, a dle toho volte rozměry.

Materiál

Vestavné skříně se vyrábějí z řady materiálů. Nejčastější je dřevotříska a jí podobné materiály. Ta je dostupná až v sedmdesáti provedeních a nabízí dostupnou cenu.

Pro fajnšmekry je v nabídce společností vyrábějících vestavné skříně i dýhované dřevo. Jeho cena je ale s ohledem na kvalitu samozřejmě někde jinde. Pokud vám to vaše finanční možnosti dovolí, rozhodně doporučujeme dýhu, čímž ale samozřejmě nechceme říci, že by dřevotříska nebyla kvalitní a bytelná.

Doplňky pro vestavnou skříň

Pro vestavné skříně se nabízí spousta doplňků, díky kterým je možné je využít opravdu na několik desítek způsobů. Díky policím, zásuvkám, závěsným ramenům, kravatovníkům, drátěným košům a dalším doplňkům můžete vestavné skříně využít jako šatník, obývací stěnu nebo klasický úložný prostor.

Systémy otvírání

Pro vestavné skříně existují různé systémy otvírání. Samozřejmostí je klasický křídlový systém. Méně obvyklý je pak posuvný systém, který využijete zejména v menších bytech a prostorách, a dokáže vám tak ušetři další volné místo. 

Dodavatel vestavné skříně

Když už si rozmyslíte veškeré náležitosti, je nutné vybrat, komu výrobu svěříte. Dodavatelů je spousta, a výběr jediného také není ničím nenáročným. Podívejte se, co by měl nabízet dobrý dodavatel vestavných skříní, a nechte si od nás doporučit některé z prověřených výrobců.